Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Zdravotní klauni navštěvují v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pravidelně dětské oddělení

7.6.2022

Smích léčí, říká se. Využívání humoru v rámci pobytu na dětském oddělení u nejmenších pacientů je důležitým prvkem k tomu, aby se dítě cítilo v nemocnici pokud možno co nejlépe.

Dětské oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pravidelně navštěvují zdravotní klauni se svým zábavným programem. Oba příchozí klauni - doktor Voháňka a doktor Vemeno, zpříjemňují svou přítomností a zábavným vystoupením nejmenší pacienty na jednotlivých pokojích. A to včetně jejich doprovodů – rodičů.

Přinášet smích do míst, kde je často slyšet pláč, nebo rozdávat radost tam, kde je často důvod ke smutku. To je profesní poslání Zdravotních klaunů. Odbourávají tak stres nejen dětí, ale i rodičů. „Zdravotní klauni vždy rozveselí naše nejmenší pacienty svým vystoupením. Pro děti, které jsou nuceni v rámci svého zdravotního stavu zůstávat v nemocnici, je to alespoň zpestření jejich pobytu a léčby. Zpětná vazba od dětí a jejich rodičů je vždy skvělá,” říká staniční sestra dětského oddělení Ludmila Hrbáčková.

„Samotní klauni nemají předem nacvičené představení, vše je založeno na improvizaci, empatii a okamžiku “teď a tady”. Klauni při každé návštěvě citlivě vnímají fyzický i psychický stav dětského pacienta a tomu pak následně přizpůsobují svou návštěvu,” dodává staniční sestra Ludmila Hrbáčková.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se Zdravotními klauny o.p.s. spolupracuje dlouhodobě a bude pokračovat i nadále, neboť dobrá nálada a vykouzlené úsměvy nechají zapomenout na mnohé zdravotní strasti, se kterými jsou nejmenší pacienti v nemocnici hospitalizováni.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: