Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má na všech pokojích nové rozvody kyslíku. Jeho spotřeba během pandemie byla enormní

25.1.2022

Nové rozvody kyslíku od zásobníku na pokoje pacientů na rehabilitačním oddělení. To je novinka, kterou zavedla Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s případnými dýchacími obtížemi.

„V uplynulých dnech jsme dokončili rekonstrukci rozvodů kyslíku, které nyní máme nainstalovány i na všech pokojích rehabilitačního oddělení,“ říká na úvod předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Milan Leckéši s tím, že tato investice byla realizována i proto, aby nemocnice měla do budoucna navýšenou kapacitu počtu lůžek pro pacienty vyžadující kyslíkovou podporu.

„Medicinální kapalný kyslík se používá jako dodatečný zdroj kyslíku nejen v intenzivní péči, ale i jako podpora pacientů s dýchacími potížemi na standardních lůžkách. Jeho běžná spotřeba se před pandemií koronaviru pohybovala v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí okolo 150kg/den. V období nejvyšší obložnosti pacientů s covid-19 na standardních lůžkách a lůžkách intenzivní péče, byla spotřeba průměrně 800kg/den,” říká referent zdravotnické techniky, Ing. Jaromír Petřík.

„Po předchozích zkušenostech při jednotlivých vlnách koronaviru jsme se zaměřili na posílení distribuce kyslíku i do prostor, které ještě nebyly zcela saturovány možným napojením pacientů na přímé rozvody. Tím bylo právě rehabilitační oddělení,” doplňuje MUDr. Milan Leckéši.

K rozšíření centrálního rozvodu kyslíku se nemocnice rozhodla během podzimu. Současně došlo k instalaci nové, objemově větší kapacitní nádoby na medicinální kyslík včetně ovládacích prvků systému a odpařovače, který zajišťuje přeměnu kapalného kyslíku na plynný.

„Na rehabilitačním oddělení se zaměřujeme především na časnou rehabilitaci po náhradách velkých kloubů dolních končetin, zejména kyčelního a kolenního. Z dalších diagnóz se dále jedná o komplikované úrazy a polytraumata, vertebroalgické stavy nejrůznější etiologie a stavy po amputacích dolních končetin,” doplňuje MUDr. Věra Fajkošová, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: