Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Zdravotnické týmy Multidisciplinární JIP a Interního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí doplnila čtveřice vojáků

15.11.2021

Čtveřice vojáků nastoupila dnes do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v rámci výpomoci v době další vlny epidemie covid-19. Stali se součástí týmu na Multidisciplinární JIP a Interního oddělení, kde posílili personální kapacity zdravotníků. Kromě jiného pomohou také snížit fyzickou zátěž sester při práci s covid-pozitivními pacienty, kteří jsou ve vážném stavu. Aktuálně je hospitalizováno ve valašskomeziříčské nemocnici 59 pacientů s koronavirem.

„Dva vojáci vypomáhají od dnešního dne na Multidisciplinární jednotce intenzivní péče a další dva na Interním oddělení, kde máme hospitalizované pacienty s těžkým či středním průběhem onemocnění covid-19. Pomáhají zdravotnickému personálu hlavně s ošetřovatelskou péči a polohováním pacientů,“ říká hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová. Vojáci absolvovali zdravotnický kurz CLS (Combat Life Saver). Ten je rozšířeným kurzem první pomoci pro vybrané vojáky, kteří jsou například vysíláni do zahraničních misí. Vojáci pod vedením zdravotnického personálu pomohou s hygienou a stravováním pacientů, při dezinfekci prostor a ploch, transportu na vyšetření, polohováním a otáčením pacientů a podobně.

„Je dobře, že máme na odděleních muže, kteří zajistí a uleví fyzické práci našim sestřičkám. Pro personál je to zajisté vítaná vzpruha a pomoc, neboť péče o zaintubovaného covid pozitivního pacienta je fyzicky nesmírně náročná. Máme zde pacienty na umělé plicní ventilaci či vyžadujících náročnou intenzívní péči. Pomoc vojáků je tak velmi vítána a sestrami oceňována,“ dodává hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová.

„Musíme i nadále zajistit péči nejen o pacienty covid-pozitivní a suspektní, ale poskytujeme i péči akutní pro spádovou oblast 80 tisíc obyvatel. K dnešnímu dni máme hospitalizováno 59 pacientů s koronavirem, přičemž 5 z nich leží s těžkým průběhem na jednotce intenzivní péče na umělé plicní ventilaci. I nadále je bez omezení péče o pacienty s akutními potížemi či úrazy, včetně neodkladných operací,” vysvětluje předseda představenstva MUDr. Milan Leckéši.

Náročnou situaci se Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí daří zvládat zejména díky maximálnímu nasazení všech zaměstnanců i dobrovolníků z řad studentů, a nově i díky čtveřici vojáků. Onemocnění se navíc nevyhýbají <ani zaměstnancům, což značně oslabuje personální kapacity. „Naši lidé opět potvrzují, že svou práci berou jako službu pacientům,” těší MUDr. Milana Leckéšiho a jedním dechem na adresu svých kolegů dodává: „Děkuji všem, kteří v této době pomáhají i mimo svá obvyklá pracoviště a přesunuli se právě za pacienty, kteří vyžadují náročnou lékařskou a ošetřovatelskou péči na odděleních nebo na jednotkách intenzivní péče.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: