Tejpování je mezi rodičkami oblíbené. Porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomohly již více než 400 ženám
4.8.2020
Jako jedny z mála v republice nabízí porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí těhotným ženám i čerstvým maminkám efektivní metodu pro úlevu od bolesti. A to pomocí speciálních pásků – tzv. tejpů, které usnadňují přirozený proces hojení těla a zvýší rozsah pohybu tím, že poskytují podporu a stabilitu svalům a kloubům, zlepšují krevní oběh, a snižují bolest a otok.
Od března 2018, kdy certifikované porodní asistentky začaly v nemocnici ve Valašském Meziříčí tejpování nabízet, provedly kinesiotaping již více než 400 ženám. A to pomocí speciálních pásků – tzv. tejpů, které usnadňují přirozený proces hojení těla a zvýší rozsah pohybu tím, že poskytují podporu a stabilitu svalům a kloubům, zlepšují krevní oběh, a snižují bolest a otok.
Přestože spousta nastávajících maminek považuje těhotenství a první dny po porodu za nejkrásnější období v životě, najdou se ženy, které trápí nejrůznější zdravotní potíže, a to hlavně v oblasti bříška a zad. Efektivní pomocí je v tomto případě právě tejpování. „Máme velmi dobré pozitivní ohlasy. Jsme přesvědčeni, že tato metoda má smysl, neboť se k nám ženy pravidelně vracejí a jsou velmi spokojené,“ říká certifikovaná porodní asistentka v rámci kineziotapingu Mgr. Eva Kudlová.
„Specializujeme se na podporu těhotenských bříšek. Pomáháme ulevit budoucím maminkám v oblasti beder a zad. Také tejpujeme poporodní bříška pro zpevnění a podporu břišního svalstva nebo při rozestupu břišních svalů po porodu, tzv. diastáze. Obrátit se na nás mohou i ženy, které trápí vystouplý pupek v těhotenství,“ vysvětluje škálu možných výkonů Mgr. Eva Kudlová.
Při správném použití začne tejpovací páska plnit svou funkci okamžitě a poskytovat úlevu 24 hodin denně po dobu 4 až 5 dnů. Tejpy jsou vyrobeny z bavlny, bez latexu, s medicinálním akrylátovým lepidlem, v téměř identické tloušťce a pružnosti, jako je lidská kůže. To pásce umožňuje dokonale korespondovat s lidským tělem, tedy nijak neomezuje v pohybu. Páska je zcela bezpečná, prodyšná, voděodolná, takže se s ní může cvičit, sprchovat nebo plavat.
Je velká škála barevných či obrázkových tejpů. Na funkčnost však barva tejpu vliv nemá. „Vlastnosti jsou úplně stejné, je to spíše o tom, která barva se ženám více líbí, která je uklidňuje, navozuje pocit uvolnění a pohody,“ říká Mgr. Kudlová.
Správným umístěním proužků barevné pásky na záda nebo na bříško se zmírní některé běžné bolesti, které jsou s rostoucím se bříškem spjaty. „Díky tejpu podpoříme regeneraci svalů a celkově zpevníme páteř. Dáme tím prostor pro lepší cirkulaci krve, a tím i pomůžeme odplavit odpadní látky z těla. Nalepení tejpu na těhotenské bříško umožní rovnoměrně rozložit váhu bříška, což poskytne značnou úlevu budoucí mamince,“ dodává porodní asistentka Mgr. Eva Kudlová.
„Oslovují nás také maminky hned po porodu, které chtějí zatejpovat poporodní bříško. Tejpy pomohou k rychlejšímu zavinování dělohy, maminkám se lépe stává z postele a méně je bolí záda,“ uzavírá přínosy aplikace kineziotapingu Mgr. Kudlová.
Tejpování provádí zaškolené a certifikované porodní asistentky přímo v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Tejpování probíhá dle individuální domluvy na telefonním čísle 571 758 434.
ZpětKontakt pro média
Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz
Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření
Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL