Oddělení následné péče má pro své pacienty zcela nové automatické výrobníky nápojů

10.8.2022

Zcela nové automatické výrobníky nápojů od firmy AG FOODS nyní využívají pro své hospitalizované klienty obě oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Hlavní výhoda přístrojové novinky spočívá v tom, že může jednoduše klientům nabídnout velké množství nápojů dle zvolené přidané směsi. K dispozici mají pacienti několik druhů neslazených či slazených nápojů, bílou kávu, kakao, sladké čaje i horkou vodu k přípravě instantní kaše.

„Pacientům nabízíme denně nápoje dle vlastního výběru. V současné době, kdy je naše oddělení opět „covidové“, tak pacientům nabízíme a nosíme nápoje rovnou na pokoje. Pokud mají naši klienti chuť jen na jeden šálek a nechtějí využít nových litrových nádob, vycházíme vstříc a uděláme nápoj jen do kelímku či do hrníčku. Automat máme na oddělení chvíli a doposud jsou ohlasy od pacientů na kvalitu čajů nebo čokolády jen pozitivní,” hodnotí přínos novinky Nikola Kretíková, staniční sestra oddělení následné péče I..

Výrobník nápojů má prosvícená tlačítka se snadno změnitelným označením nápojů, vysokou vydávací plochu, jak pro kelímky, tak i pro konvice, s nastavením na výdej nápoje pro 200 ml či 1 litr.
„Velkou výhodou je, že můžeme nápoj čepovat do dvou konviček najednou. Oproti minulému typu je mnohem tišší, lehčí, přehlednější a má větší kapacitu, čímž uvaříme více nápojů najednou,” dodává staniční sestra Kretíková.

Právě na odděleních následné péče jsou často hospitalizovani pacienti, kteří mají vzhledem k povaze svého onemocnění menší potřebu přijímat tekutiny. „Proto je tato skladba a spektrum nabízených nápojů široká, aby si všichni pacienti přišli na to své. Jeden má raději kávu, druhý kvalitní čaj či slazený nápoj. Tímto způsobem chceme pacientům dopřát to, na co mají chuť a co rádi pijí v běžném životě,” dodává Mgr. Jana Pelikánová, hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.