Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí založila PICC tým. Odborný tým zajišťuje komplexní péči o katetry pacientů

2.5.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířila spektrum svých nabízených služeb o PICC tým, jehož cílem je zajistit komplexní péči o katetry u pacientů. Nově vzniklý odborný tým zajistí zkvalitnění ošetřovatelské péče, zvýšení bezpečí a komfortu pacientů.

Úkolem PICC týmu tvořeného lékaři a středním zdravotnickým personálem je bezpečné zajištění pacientů s omezeným žilním přístupem a zkvalitnění ošetřovatelské péče včetně řešení komplikací spojených s PICC a Midline katetry.

PICC (periferně implantované kanyly končící v centrálním řečišti) a Midline katetry jsou důležitým nástrojem moderní medicíny. Využívají se zejména při podávání léků a výživy nebo krve a krevních derivátů převážně v onkologické léčbě. Zavedený katetr je vhodný zejména v situacích, kdy je potřebný nitrožilní přístup po dobu trvání několika týdnů, měsíců i let.

„PICC tým věnuje komplexní péči pacientům s katetry PICC a Midline. Řeší i zavedení a vytažení Huberových jehel do portu, aplikace léčiv, odběry z portu a další úkony,“ říká hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Mgr. Jana Pelikánová. Cílem nově vzniklého týmu je standardizovat péči o tyto žilní vstupy, zajistit proplachy PICC katetrů a prevence zanesení infekce či ucpání katetru.

„Odborný tým zajišťuje péči o pacienty od zavedení až po vytažení katetru. Realizace je možná jak u hospitalizovaného pacienta, tak i u ambulantního pacienta. U hospitalizovaného musí pověřená sestra oddělení vytvořit žádanku. Ambulantní pacienti se se žádankou ze zavádějícího pracoviště telefonicky objednají na anesteziologickou ambulanci a následně se domluví na další péči zahrnující pravidelné proplachy katétru,“ vysvětluje Mgr. Jana Pelikánová.

Péči o katetry provádí odborný personál intenzivní péče a interního oddělení, který prošel certifikovaným kurzem. Objednání je možné na telefonním čísle 571 758 401.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: