Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Štědrý den přinesl v porodnici Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí dárek dvěma rodinám. Přes 100 pacientů ošetřili zdravotníci během Vánoc na chirurgické ambulanci

27.12.2021

Vánoční svátky přinesly mnoho radosti kromě dětí i mnoha rodičům. A to především těm, kterým se v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí narodila jejich miminka. Řada lidí zde však skončila na chirurgické ambulanci, ve které zdravotníci během tří dnů ošetřili přes 100 pacientů. Valašskomeziříčská nemocnice zároveň pečuje nadále o více než 30 nemocných s covid-19.

Na úvod zpráva nejkrásnější. Během Štědrého dne přišly na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí dvě děti - chlapeček Marek a holčička Vaneska. Mnohem hektičtější vánoční dny zažíval ale personál na chirurgické ambulanci či pracovišti rentgenu. „Jen za tři vánoční dny, tedy Štědrý den, Boží hod a na Štěpána, jsme na chirurgické ambulanci ošetřili celkem 105 pacientů, kteří potřebovali vyhledat lékařskou pomoc,” říká vrchní sestra chirurgické odbornosti, Karla Melichaříková.

Valašskomeziříčská nemocnice se každoročně v době zimního období potýká se zvýšeným počtem ošetřených pacientů v souvislosti s úrazy. Významnou roli v tomto trendu hraje geografická poloha nemocnice v návaznosti na zimní pobyty rodin v lyžařských střediscích. Nejvíce vánočních úrazů je způsobeno tradičně uklouznutím na zledovatělém povrchu a úrazy způsobené a spojené se zimními sporty, jako je například lyžování.

„Pacienty ošetřujeme 24 hodin denně, nejčastěji se jedná o úrazy spojené s venkovní aktivitou. Primárně jde o lehčí a středně těžká zranění. Samotnou chirurgickou ambulancí projde denně zhruba stovka lidí jak s nově vzniklými potížemi, tak také v rámci kontroly již dříve zavedené léčby. Mezi poranění, která v zimních měsících vedou, patří zlomeniny, vyvrtnuté kotníky, poškozené vazy v koleni, natažené nebo natržené svaly. První kroky většiny zraněných vedou přes naši ambulanci na rentgenové vyšetření,” konstatuje staniční sestra chirurgické ambulance, Bc. Sylva Fojtášková, DiS.

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí i nadále pečuje o pacienty s onemocněním covid-19, kterých je zde aktuálně hospitalizovaných 34, kdy 6 nemocných vyžaduje intenzivní péči, z toho 3 jsou na umělé plicní ventilaci.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: