Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne pacientům možnost volit do poslanecké sněmovny. Zájem mezi pacienty je letos větší

8.10.2021

1: Mezi hospitalizovanými pacienty Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí je pro letošní rok větší zájem volit do poslanecké sněmovny, než tomu bylo v minulých obdobích. Do zvláštního seznamu voličů se přihlásilo více než 20 pacientů. Volby se uskuteční v pátek a sobot

S předstihem byli osloveni všichni pacienti, u kterých délka hospitalizace koliduje s možností se účastnit voleb ve svých okrscích. „Těm jsme nabídli možnost volit právě v naší nemocnici,” říká na úvod sociální pracovnice nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Mgr. Monika Ondřejková. „Zatím evidujeme 20 pacientů, kteří by chtěli u nás v nemocnici volit. Asi polovina z nich je z oddělení následné péče, následuje interní oddělení a rehabilitační oddělení,” upřesňuje sociální pracovnice.

Ve dnech voleb mohou volit pouze pacienti, kteří jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů, nebo ti, kteří budou mít voličský průkaz. „Ten si každý pacient musel s předstihem vyřídit na příslušném úřadu sám,” poznamenává Mgr. Monika Ondřejková.

Za každým zapsaným pacientem přijdou členové volební komise. Po nezbytně nutném administrativním úkonu, zahrnující identifikaci pacienta oproti občanskému průkazu, může pacient vhodit hlas své straně. Hlasovací lístky jsou pacientům předány s denním předstihem, aby se tak mohli v klidu rozhodnout, koho chtějí volit. V den voleb pak pacienti vhodí hlasovací lístek do připravené zapečetěné mobilní urny, kterou za doprovodu sociální pracovnice nemocnice přinesou členové volební komise k lůžku pacienta,” popisuje Mgr. Monika Ondřejková průběh do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v prostředí valašskomeziříčské nemocnice.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: