Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

Pracoviště

Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: 7:00 – 15:30
Úterý: 7:00 – 15:30
Středa: 7:00 – 15:30
Čtvrtek: 7:00 – 15:30
Pátek: 7:00 – 15:30

O Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny

V Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny Vám vysoce erudovaní lékaři internisté napomohou k zdravému hubnutí a racionálnímu životnímu stylu se současným sledováním Vašeho zdravotního stavu s cílem prevence civilizačních zejm. kardiovaskulárních a metabolických onemocnění, chceme rovněž zachytit i příp. další Vaše rizikové faktory, např. dědičné dispozice, kdy jsme schopni zahájit i potřebnou léčbu.

Do našeho centra se můžete objednat telefonicky nebo osobně. Není třeba doporučení, ale je vhodné s sebou přinést zprávy od ošetřujících lékařů, pokud je máte u sebe. Při objednání dostanete přesný termín návštěvy v našem Centru. Současně Vás poprosíme o vyplnění Vstupního dotazníku (ke stažení zde nebo k dispozici v čekárně Centra), který pak donesete s sebou na první návštěvu. Usnadní nám a urychlí efekt konzultací.

Vstupní poplatek je 700 Kč - uhradíte při první návštěvě Centra. Poplatek zahrnuje vstupní vyšetření, obdržení speciální brožury a proměření tělesných parametrů na speciálním přístroji (samostatně toto měření v hodnotě 250,- Kč).

Při vstupním vyšetření s Vámi lékař probere Vaši anamnézu. Zeptá se Vás na dosavadní boj s nadváhou, podrobně proberete Vaše stravovací návyky, pohybové aktivity, diety, které jste už drželi. Důležité je i to, jestli se dlouhodobě s něčím léčíte a jaké užíváte léky, jaké máte alergie. Hodnotí se rodová dispozice k závažným onemocněním. Zvážíme Vás na speciální váze s analyzátorem stavby těla, doporučíme ideální dietní režim, naučíme vás orientovat se v množství informací o různých dietách, abyste byli sami schopni si vybrat to, co je pro vás nejlepší. Dostanete svou vlastní brožuru s doporučeními, jak postupovat. Pro zájemce bude ve sportovní ambulanci sestaven tréninkový plán a doporučena ideální pohybová aktivita.

Po měsíci Vás čeká další návštěva v Centru, kde Vám budou provedeny krevní odběry s podrobnými laboratorními testy. Lékař provede klinické vyšetření včetně změření krevního tlaku a záznamu EKG. Lékař zhodnotí stav Vašeho kardiovaskulárního systému, metabolismus cukrů a tuků, funkci ledvin, jater, hospodaření s vodou a ionty, krevní obraz, přítomnost zánětu, funkci štítné žlázy. Na základě těchto výsledků Vám lékař může nabídnout další podrobnější vyšetření, sledování a léčbu v interní ambulanci naší nemocnice. Zkontrolujeme Vaši hmotnost, obvod pasu, vyhodnotíme Body Mass Index. Na základě všech provedených vyšetření Vám bude upraven individuální plán pro redukci hmotnosti. V indikovaných případech předepisujeme i léky na podporu hubnutí. V rámci úzké spolupráce s chirurgickým oddělením v nemocnici nabízíme i léčbu extrémní obezity pomocí chirurgických operačních výkonů (ve speciálních indikacích), hrazených zdravotními pojišťovnami.

Pokud máte zájem o bariatrickou operaci:

Pojem bariatrická chirurgie (bariatrie, anglicky bariatrics) je odvozen z řeckého slova "bari" (těžký) a používá se k označení chirurgické léčby závažné obezity.

Vaše příprava k operaci začíná v ambulanci našeho Centra pro redukci hmotnosti a preventivní medicíny. Po základním vyšetření lékař zjistí, zda je pro Vás tato operace vhodná. Bude Vám doporučen jídelníček a vhodná pohybová aktivita s cílem redukovat hmotnost alespoň o 5 % ještě před operací. Tento váhový úbytek výrazně ulehčuje průběh operace i následnou rekonvalescenci a další snižování váhy. Současně budete absolvovat další vyšetření potřebná k operaci: gastroskopii  (vyšetření žaludku), RTG srdce a plic,  spirometrii (změření kapacity plic) a vyšetření psychologem.

Po této přípravě následuje vyšetření odborným chirurgem, který Vám doporučí vhodný typ bariatrické operace a určí termín operace.

Týden před operací Vás ještě čeká předoperační vyšetření anesteziologem v  anesteziologické ambulanci naší nemocnice a vyšetření internistou přímo v Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny. Součástí jsou krevní testy k posouzení Vašeho aktuálního zdravotního stavu před operací.

Přibližně za měsíc po operaci Vás čeká první pooperační návštěva opět v Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny.  Zde lékař zhodnotí s pomocí výsledků laboratorních vyšetření Váš zdravotní stav, úroveň výživy – nutrice a znovu s Vámi provede konzultaci jídelníčku a pohybových aktivit po operaci.

Následují pravidelné kontroly po dobu ještě 5-ti let od operace. Během této doby probíhá  sledování Vašich nutričních parametrů, kontroly internistou, úprava léčby interních onemocnění (s váhovým úbytkem v souvislosti se zlepšením  zdravotního stavu je postupně potřeba redukovat léčbu hypertenze, dyslipidémie, ztukovatění jater, diabetu), opakovaně konzultace jídelníčku.

Našim cílem je vést  klienty i po operaci k racionálnímu životnímu stylu s příznivým ovlivněním jejich zdravotního stavu.

Další kontroly v Centru Vás čekají podle domluvy v intervalech asi 3 měsíců, vždy s kontrolou váhového úbytku, s vyhodnocením zdravotních rizik a úspěšnosti dosavadního postupu. Součástí kontrol bude i volitelné kontrolní vyšetření na speciálním přístroji, kde lze vyhodnotit úbytek jednotlivých složek - především obsahu tuku v těle, ale i stav hydratace (zavodnění) organismu.


Těšíme se na Vaši návštěvu a další spolupráci.
Preventivní tým nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

Kontakty:

571 758 251
nová poliklinika, přízemí