Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Radiodiagnostické oddělení

Oddělení se nachází v l. mezipatře nemocnice. Při rekonstrukci nemocnice v roce 2005 došlo ke stavebním úpravám celého oddělení, následně byla pracoviště vybavena novou technikou. Prostory byly moderně přestavěny a vytvářejí příjemné prostředí pro pacienty i personál.

Náplní činnosti RDG oddělení je diagnostika chorob pomocí zobrazovacích metod - rentgenu, CT  a ultrazvuku..

K tomu disponuje 2 rtg vyšetřovnami s přístroji Bucky Diagnost Philips a Chirana MP 15 a l vyšetřovnou s dálkově ovládanou vyšetřovací stěnou Duo Diagnost Philips. Dvě sonografická pracoviště jsou vybavena sonografickými přístroji vyšší třídy s barevným zobrazením - Xario a Aplio. K přístrojovému vybavení patří pojízdný rtg přístroj fy GE na MD JIP a pojízdné C rameno fy GE na operačním sále. Naše Radiodiagnostické oddělení je plně digitalizováno.

Na skiagrafických pracovištích se provádějí rentgenová vyšetření lebky, hrudníku, břicha, páteře, končetin, vyšetření močových cest.

Na skiaskopickém pracovišti vyšetřujeme pomocí vyšetřovací stěny trávicí trakt (jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo), provádějí se specielní vyšetření - vyšetření píštělí, pooperační kontroly močového traktu, žlučových cest, drenážní výkony.

Na dvou ultrazvukových pracovištích se vyšetřuje oblast břicha, štítné žlázy, varlat, struktury měkkých tkání, žíly a tepny s barevným zobrazením. Probíhá zde i preventivní vyšetření novorozenců (vyšetření hlavičky a břicha).

Od roku 2005 provádí oddělení ve spolupráci s gastroenterologickými ambulancemi defekografická vyšetření (rtg vyšetření konečníku a vyprazdňovacího aktu u pacientů s poruchami vyprazdňování).

Od roku 2011 se provádějí  na CT pracovišti  obstřiky nervových kořenů pod CT kontrolou  / PRT - periradikulární terapie /   a obstřiky páteřových kloubů pod CT kontrolou / FD-  facetová denervace /.

CT pracoviště

CT pracoviště (computer tomography – výpočetní tomografie – počítačová tomografie) bylo zřízeno na podzim roku 2008, jako součást RDG oddělení, je vybaveno moderním CT přístrojem Bright Speed Elite od firmy GE.

Vyšetření výpočetní tomografií je moderní zobrazovací metoda založená na rentgenovém záření, které prostupuje lidským tělem, je zachyceno na detektorech a následné informace vyhodnoceny počítačem. Výsledkem je zobrazení vnitřních orgánů v lidském těle.

Pracoviště je pro objednané pacienty otevřeno denně po - pá od 7:15 – 14:45 hod. Akutní vyšetření jsou prováděna nepřetržitě 24 hodin denně.

CT přístroj představuje moderní a vysoce výkonný skener s možností nabírání dat v 16 vrstvách současně za dobu až O,5 s na jednu rotaci, což přináší výrazné zkrácení doby samotného vyšetření, zlepšení prostorového rozlišení pro 3D zobrazení a v neposlední řadě o snížení radiační dávky pro pacienta. Protože CT vyšetření představuje zátěž radiačním zářením, mělo by být provedeno po pečlivém zvážení jeho přínosu, nicméně u některých onemocnění může být prakticky jedinou první možnou zobrazovací metodu – např. CT mozku apod.


Informace pro lékaře a pacienty:

Nabídka prováděných CT vyšetření:

  • CT hlavy a krku
  • CT angiografie karotid – krčních tepen, končetinových tepen, aorty – břišní tepny = CTA
  • CT vedlejších dutin nosních, pyramid, očnic
  • CT plic a mediastina( mezihrud)í, včetně speciálního hodnocení změn v plicním parenchymu
  • CT pulmonální angiografie – CTPA – k vyloučení / potvrzení plicní embolizace
  • CT břicha a pánve, v omezené míře i vyšetření střev - zejména tenkého střeva
  • CT ledvin a močovodů – včetně CT detekce kamenů v močovodu při renální kolice
  • CT páteře – krční, hrudní, bederní
  • CT muskuloskeletálního systému – kostí a svalů – ve speciálních indikovaných případech
  • CT intervenční výkony – biopsie ,drenáže, včetně PRT – periradikulární terapie – cílený obstřik