Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

Bariatrická operace

Pojem bariatrická chirurgie (bariatrie, anglicky bariatrics) je odvozen z řeckého slova "bari" (těžký) a používá se k označení chirurgické léčby závažné obezity.

Vaše příprava k operaci začíná v ambulanci našeho Centra pro redukci hmotnosti a preventivní medicíny. Po základním vyšetření lékař zjistí, zda je pro Vás tato operace vhodná. Bude Vám doporučen jídelníček a vhodná pohybová aktivita s cílem redukovat hmotnost alespoň o 5 % ještě před operací. Tento váhový úbytek výrazně ulehčuje průběh operace i následnou rekonvalescenci a další snižování váhy. Současně budete absolvovat další vyšetření potřebná k operaci: gastroskopii  (vyšetření žaludku), RTG srdce a plic,  spirometrii (změření kapacity plic) a vyšetření psychologem.

Po této přípravě následuje vyšetření odborným chirurgem, který Vám doporučí vhodný typ bariatrické operace a určí termín operace.

Týden před operací Vás ještě čeká předoperační vyšetření anesteziologem v  anesteziologické ambulanci naší nemocnice a vyšetření internistou přímo v Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny. Součástí jsou krevní testy k posouzení Vašeho aktuálního zdravotního stavu před operací.

Přibližně za měsíc po operaci Vás čeká první pooperační návštěva opět v Centru redukce hmotnosti a preventivní medicíny.  Zde lékař zhodnotí s pomocí výsledků laboratorních vyšetření Váš zdravotní stav, úroveň výživy – nutrice a znovu s Vámi provede konzultaci jídelníčku a pohybových aktivit po operaci.

Následují pravidelné kontroly po dobu ještě 5-ti let od operace. Během této doby probíhá  sledování Vašich nutričních parametrů, kontroly internistou, úprava léčby interních onemocnění (s váhovým úbytkem v souvislosti se zlepšením  zdravotního stavu je postupně potřeba redukovat léčbu hypertenze, dyslipidémie, ztukovatění jater, diabetu), opakovaně konzultace jídelníčku.

Našim cílem je vést  klienty i po operaci k racionálnímu životnímu stylu s příznivým ovlivněním jejich zdravotního stavu.

zpět na úvodní stránku oddělení