Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

Pracoviště

Chirurgické oddělení

Spádovou oblastí chirurgického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. je oblast Rožnovska, Kelečska, Meziříčska, zahrnující region cca 85.000 obyvatel. Ročně je na tomto oddělení odoperováno průměrně 1 600 pacientů.

Chirurgické oddělení poskytuje akutní péči v traumatologii, všeobecné chirurgii 24 hodin denně a dále zahrnuje plánované výkony v níže zmíněných oblastech.

Chirurgická ambulance poskytuje nepřetržité akutní ošetření úrazů a náhlých příhod, dále se zde provádí drobné chirurgické výkony, ošetřování zlomenin, léčba zánětlivých ložisek, převazy.

Při chirurgické ambulanci je zřízena traumatologická poradna, mammologická poradna, cévní poradna, koloproktologická poradna, ambulance chronických ran a ordinační hodiny primáře oddělení. Mezi standardní výkony chirurgického oddělení patří laparoskopické operace žlučníku, tříselných a stehenních kýl, operace slepého střeva, výkony na žaludku a střevech (fundoplikace, asistovaná polypektomie), léčba morbidní obezity: plikace a tubulizace žaludku.

Aplikujeme nové metody operací hemeroidů (staplerem dle Longa, radiofrekvenční ablací), tříselných kýl (s použitím moderních síťek, dále laparoskopické hernioplastiky). Řešíme otevřenou břišní chirurgii - a to operace žaludku, střev, konečníku. Jsou zde řešeny i urgentní chirurgické stavy - poranění břicha, hrudníku, končetin. Mezi cévní operace prováděné na tomto oddělení, patří akutní embolektomie, varixy dolních končetin včetně ošetření varixů radiofrekvenční ablací.

Z plastických operací pak  odstraňování kožních afekcí, Dupuytrenovy kontraktury a ventroplastiky.

K běžným traumatologickým operacím patří nitrodřeňové hřebování dlouhých kostí (zlomeniny kosti pažní, stehenní, holenní, obou kostí předloktí), osteosyntézy krátkých kostí, náhrady hlavice stehenní kosti (CKP), dlahové osteosyntezy (použití nejmodernějších LCP, LCP-DCP dlah) včetně ošetření nitrokloubních zlomenin. V plném rozsahu se věnujeme i ošetřování úrazů dětského věku.

K nejnovějším trendům zdejšího oddělení patří laparoskopická plikace a tubulizace žaludku, kdy ve spolupráci se zdejšími internisty - obezitology a rentgenology probíhá léčba morbidní obezity. Od.zač.r.2005 bylo odoperováno cca 200 pacientů.