Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlokurz aneb porod ve zkratce - Hranice

Rychlokurz se skládá z jedné lekce a prohlídky porodního sálu. V každém měsíci kurzu jsou 2 lekce o stejném obsahu. Třetí termín je prohlídka porodního sálu pro účastníky rychlokurzu v daném měsíci.
Rychlokurz je veden porodními asistentkami z porodního sálu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s.

V rychlokurzu se věnujeme otázkám, jako jsou "kdy do porodnice?, co s sebou do porodnice?". Probíráme zde také téma průběhu porodu (jednotlivé doby porodní), úlevové polohy při porodu, atd.  Hovoříme s budoucími rodičkami o službách, které nabízíme na porodním sále (analgezie, napářka, ...) Předáváme také základní informace o období šestinedělí (hygiena, cvičení, pomůcky,..) Součásí rychlokurzu jsou i témata věnované novorozenci (ošetření miminka, bonding).

Rychlokurz, nebo-li porod ve zkratce je určen všem ženám, které se připravují na porod. 

Porod samotný je pro některé maminky stresující situace, a proto se snažíme alespoň seznámením s prostředím a přátelským přístupem snížit obavy.

Základním cílem našich kurzů je odbourání strachu a nejistoty z porodu. Porod je o trpělivosti, spolupráci a pozitivním přístupu všech zúčastněných (tj. rodičky, jejího doprovodu a samozřejmě personálu). Snažíme se o laskavý a přátelský přístup, o vlídné a ochotné jednání, o maximální komunikaci, ale také o prostou lidskou podporu a útěchu.

PŘEDPORODNÍ KURZY  - TERMÍNY (září 2022 - červen 2023)

Místo konání?

Předporodní kurzy probíhají v prostorách  Nemocnice Hranice a.s. (jídelna, blok č.17) , Zborovská 1245, Hranice, 753 22
Začátek lekcí je v 15.00 hodin. Sraz na první dva termíny je v 14.45 u jídelny nemocnice v Hranicích.
Sraz na prohlídku porodního sálu je v 16.15 hodin před dveřmi porodního sálu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s.
Vstup zdarma, nutná registrace. 

Registrace: andrea.dockalova@nvm.agel.cz (Bc. Andrea Dočkalová, staniční sestra gyn-por oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s.)

zpět na úvodní stránku oddělení